O Nas

  Pokoje

  Dojazd

  Galeria

  Warto zobaczyć

  Księga Gości

  Kontakt

 

z

 
więcej zdjęć w galerii
 

 


Bachledówka


(947 m n.p.m.) to wzgórze w środkowej części Pogórza Gubałowskiego, będące najwyższą częścią wsi Czerwienne w gminie Czarny Dunajec. Jest to jeden z najwspanialszych punktów widokowych na Podhalu, gdyż jedynie jego stoki północne są zalesione. Panorama z Bachledówki słynie jako jedna z najrozleglejszych po polskiej stronie Tatr  –  określana jest jako:               od Murania po Osobistą. Oczywiście nie tylko widok na najwyższą część Karpat urzeka na Bachledówce, na południowym wschodzie możemy podziwiać w całości Gorce z Turbaczem,      a na zachodzie Góry Choczańskie z przepięknym Wielkim Choczem oraz Beskidy z Pilskiem          i Skrzycznym. Dostrzeżemy również  połyskującą taflę Jeziora Orawskiego u podnóża Babiej Góry. Naprawdę warto wybrać się tutaj, koniecznie z lornetką lub aparatem z dużym zoomem.

Serdecznie więc do nas zapraszamy. Goszcząc na Bachledówce wypoczniecie blisko nie-zniszczonej jeszcze przyrody, rozgwieżdżonego nieba i wśród zapierających dech krajobrazów. Zasypiać będziecie pełni wrażeń po przepięknych, górskich zachodach słońca, a budzić się wśród porannego morza mgieł zasnuwających doliny pod rozświetlonymi szczytami Tatr.

Wyciszeniu, refleksji i modlitwie sprzyja tutaj bliskość słynnego Sanktuarium OO. Paulinów powstałego miejscu ich pustelni, w której kiedyś często wypoczywał Prymas Tysiąclecia      Kard. Stefan Wyszyński, a nieraz gościł i Kard. Karol Wojtyła. Warto odwiedzić to niesamowite miejsce, zachwycić się przepięknym drewnianym wystrojem kościoła i kaplicy, oraz zapoznać  się z interesującą historią ich powstania, związaną z wydarzeniami II wojny światowej.     Kościół na Bachledówce zadziwia śmiałą architekturą, która została harmonijnie wkomponowana w górski krajobraz. Rozpoczęcie jego budowy nastąpiło w roku 1985, a poświęcenie przez      ks. kardynała Franciszka Macharskiego w sierpniu 1991 roku.

Msze Św. na Bachledówce:
niedziele i święta: 8.00, 11.00, 16.00
dni powszednie: 7.00, 18.00 (zimą 17.00) - w kaplicy

 


 


 

 
 

Bachledowka.net - Czerwienne.eu - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć i tekstów zabronione.